100MAT

Doprava zadarmo
Na sklade viac ako 50 ks.
Do dvoch pracovných dní u Vás.
37,25 € s DPH
31,04 € bez DPH
Skvelé! Získali ste dopravu zdarma
Do zoznamu
advisor

Máte otázky alebo
len potrebujete poradiť?

Popis produktu
Axiálny domový ventilátor s automatickou žalúziou a časovým spínačom, 230 V AC, ø100 mm, 98 m³/h
Balné množstvo:
14
Doprava:
 • Kuriér UPS + 0,00 €
 • Osobný odber + 0,00 €
Výrobca:
Katalógové číslo:
1901013
EAN kód:
4823016209115

Popis produktu

• Automatická žalúzia pre zabránenie spätného prúdenia vzduchu,
• vyústenie dlhé iba 60 mm, vďaka čomu je možné ventilátor namontovať aj do podhľadu s obmedzeným priestorom.

 

POUŽITIE

Plastové axiálne nástenné ventilátory typovej rady MA sa používajú na odvetrávanie kuchýň, kúpeľní, toaliet, obchodov, kancelárií, reštaurácií a iných bytových alebo nebytových priestorov. Vzhľadom k svojím technickým parametrom sa odporúča ventilátory používať v kombinácií s kratším vzduchotechnickým potrubím, poprípade k odsávaniu priamo cez stenu.

 

DIZAJN

Kryt a vrtuľa ventilátorov je vyrobená z vysoko kvalitného ABS plastu odolnému voči UV žiareniu. Tvar vrtule zaisťuje efektívnosť a trvácnosť ventilátorov.

 

MOTOR

Ventilátory sú vybavené spoľahlivým motorom s klznými ložiskami. V prípade montáže do stropu alebo pri využívaní ventilátora k nepretržitej dlhodobej prevádzke odporúčame použitie ventilátora s označením "L" vybaveného guličkovými ložiskami. Všetky motory sú vybavené tepelnou poistkou.

 

OVLADANIE

Ventilátory sa môžu ovládať pomocou samostatného vypínača alebo môžu byť zapojené paralelne s osvetlením. modely s označením "V" sa ovládajú pomocou ťahového vypínača. Modely označené "T" sú vybavené časovým spínačom  s nastaviteľným dobehom v rozsahu od 2 do 30 minút. Hygrostat "H" umožňuje nastavenie hranice vlhkosti vzduchu, pri ktorej sa má ventilátor zapnúť, v rozsahu od 60 do 90%. Ventilátory s pohybovým senzorom sú zase označené písmenom "P".

 

MONTÁŽ

Ventilátory sa montujú na stenu do okrúhleho potrubia alebo priamo do ventilačnej šachty. Ventilátory je možné umiestniť aj na strop, ak je použitý typ  s guličkovými ložiskami. Skrutky a hmoždinky potrebné pre montáž sú súčasťou balenia.

Spýtajte sa odborníka

Otázka k tovaru:

100MAT

Otázky a odpovede

 • Marek K.
  16.9.2018
  Dobry den, mal by som zaujem o ventilator znacky Vents 100. Prosim o info v com je rozdiel v modeloch 100MA, 100MAL, 100MAT a 100 MATL. Neviem ako si z týchto modelov vybrat. Dakujem S pozdravom Marek Koval
  Tomáš Čiernik
  17.9.2018

  Dobrý deň,

   

  Ventilátory s označením L (napr. 100 MAL) sú vybavené motorom s guličkovým ložiskom.

  Ventilátory s označením T (napr. 100 MAT) sú vybavené dobehovým časovačom.

   

  Motor s guličkovým ložiskom odporúčame v prípade montáže na strop (z klasického klzného ložiska by časom vytieklo mazivo a motor by sa poškodil).

  Dobehový časovač umožňuje vypínanie ventilátora s oneskorením (2 až 30 min), napr. pri zapojení cez vypínač od svetla. Treba ale myslieť na to, že pri takomto zapojení ventilátor vyžaduje okrem spínanej aj stálu fázu.

   

  Ďakujeme.

   

  s pozdravom

  technická podpora FIRN elektro s.r.o.

  Bola táto odpoveď pre vás užitočná?

  ÁnoNie

Technická špecifikácia

Priemer:
ø100 mm
Prietok vzduchu:
98 m³/h
Napájanie:
230 V AC
Výkon:
18 W
Prúd:
0,085 A
Otáčky:
2300 otč./min
Hlučnosť:
34 dBA
Krytie:
IP 24
Farba:
biela