Potrebujete poradiť?
041 / 286 11 11

Súmrakové spínače

Súmrakové spínače sa používajú na automatické zapínanie osvetlenia ulíc, námestí, reklám a podobne. Pomocou svetelného senzoru zachytávajú intenzitu svetla a na základe toho zapínajú a vypínajú osvetlenie.

Pokračovať
Zobrazenie:
Zoradenie:
Podľa dostupnosti:
Cena od - do:
Výrobca
Kategória
Napájanie
Max. zaťaženie kontaktov
Kontakt
Montáž
Filter produktov:
Viac o kategórii Súmrakové spínače

PREVÁDZKA

Súmrakový spínač je potrebné umiestniť tak, aby mal nepretržitý prístup k dennému svetlu a mohol zaznamenať zmenu osvetlenia počas súmraku a úsvitu. V prípade spínača s externým senzorom musí byť takto umiestnený senzor. Hranicu intenzity svetla pri ktorej má spínač vypnúť alebo zapnúť osvetlenie je možné nastaviť pomocou potenciometra.

 

V praxi sa súmrakové spínače rozlišujú na:

 

Súmrakové spínače so vstavaným čidlom – čidlo je súčasťou riadiacej jednotky s relé výstupom.

 

Súmrakové spínače s externým čidlom – čidlo je oddelené od riadiacej jednotky a pripája sa pomocou kábla. Výhodou takejto konštrukcie je, že samotná riadiaca jednotka s relé výstupom môže byť inštalovaná v rozvodnej skrini a čidlo môže byť vyvedené na požadované miesto.

 

Upozornenie!

Súmrakové spínače alebo senzory spínačov je potrebné umiestniť tak, aby nezachytávali svetlo z umelých zdrojov ako je pouličné osvetlenie, svetlá áut a podobne.

 

Ak potrebujete poradiť s výberom vhodného súmrakového spínača, neváhajte nás kontaktovať mailom na adrese eshop@firn.sk alebo telefonicky na čísle 041 / 286 11 11.