Potrebujete poradiť?
041 / 286 11 11
Zobrazenie:
Zoradenie:
Podľa dostupnosti:
Cena od - do:
Výrobca
Kategória
Napájanie
Max. zaťaženie kontaktov
Montáž
Filter produktov:
Viac o kategórii Stmievače osvetlenia

PREVÁDZKA

K zapnutiu osvetlenia dochádza po prúdovom impulze vyvolanom krátkym stlačením pripojeného tlačidla (monostabilného vypínača). Stmievač začne meniť intenzitu osvetlenia po stlačení a podržaní tlačidla viac ako jednu sekundu. Po jeho uvoľnení ostane intenzita osvetlenia na nastavenej úrovni. K vypnutiu dochádza opätovným krátkym stlačením tlačidla. Osvetlenie môže byť ovládané pomocou viacerých tlačidiel zapojených paralelne z rôznych miest.

 

Stmievače osvetlenia možno rozdeliť do niekoľkých kategórii:

 

Stmievače osvetlenia bez pamäti nastavenej intenzity osvetlenia - po vypnutí a opätovnom zapnutí sa osvetlenie rozsvieti vždy s maximálnou intenzitou.

 

Stmievače osvetlenia s pamäťou nastavenej intenzity osvetlenia - po vypnutí a opätovnom zapnutí osvetlenia si stmievač pamätá naposledy nastavenú intenzitu. Po výpadku elektrického napájania sa pamäť vymaže a osvetlenie sa zapne s maximálnou intenzitou.

 

Stmievače osvetlenia pre LED svietidlá – sú prispôsobené pre ovládanie LED osvetlenia.

 

UPOZORNENIE!

Aby stmievač fungoval správne, musí byť k stmievaču pripojený stmievateľný svetelný zdroj. Uistite sa, že na obale alebo v návode na obsluhu svetelného zdroja je jasne uvedené, že je možné nastaviť jas. Táto vlastnosť je reprezentovaná jedným z nasledujúcich symbolov:

 

Stmievateľné svetelné zdroje

 

Ak potrebujete poradiť s výberom vhodného stmievača osvetlenia, neváhajte nás kontaktovať mailom na adrese eshop@firn.sk alebo telefonicky na čísle 041 / 286 11 11.