Potrebujete poradiť?
041 / 286 11 11
Zobrazenie:
Zoradenie:
Podľa dostupnosti:
Cena od - do:
Výrobca
Prevedenie
Napájanie
Max. zaťaženie kontaktov
Kontakt
Montáž
Filter produktov:
Viac o kategórii Impulzné relé

ÚČEL

Impulzné relé (bistabilné) umožňujú zapínanie a vypínanie osvetlenia alebo iných elektrických zariadení z niekoľkých rôznych bodov pomocou paralelne zapojených tlačidiel (monostabilných vypínačov).

 

PREVÁDZKA

Z hľadiska princípu prevádzky možno rozlíšiť 4 typy impulzných relé:

 

Impulzné relé typu zapni / vypni - Relé sa zopne po prúdovom impulze vyvolanom stlačením pripojeného tlačidla a po nasledujúcom impulze sa rozopne.

 

Impulzné relé s časovým spínačom - Relé sa zopne po prúdovom impulze vyvolanom stlačením pripojeného tlačidla. Vypnutie nastane automaticky po uplynutí nastaveného času, alebo po nasledujúcom impulze.

 

Sekvenčné impulzné relé - Sekvenčné impulzné relé má dva samostatné výstupy (R1 a R2). Po každom stlačení tlačidla sa stav výstupov zmení.

 

Skupinové (hotelové) impulzné relé - Skupinové impulzné relé sú určené pre prácu v skupinovom systéme. Pracuje rovnako ako impulzné relé typu zapni / vypni, s tým rozdielom, že je možné pripojiť centrálne ovládanie, ktoré riadi celú skupinu.

 

 

Ak potrebujete poradiť s výberom vhodného impulzného relé, neváhajte nás kontaktovať mailom na adrese eshop@firn.sk alebo telefonicky na čísle 041 / 286 11 11.