Potrebujete poradiť?
041 / 286 11 11

Spínacie a astronomické hodiny

Spínacie a astronomické hodiny sú určené k automatickému ovládaniu osvetlenia, kúrenia alebo iného elektrického zariadenia podľa časového programu nastaveného užívateľom.

Pokračovať
Zobrazenie:
Zoradenie:
Podľa dostupnosti:
Cena od - do:
Výrobca
Kategória
Napájanie
Max. zaťaženie kontaktov
Kontakt
Montáž
Filter produktov:
Viac o kategórii Spínacie a astronomické hodiny

PREVEDENIE

Podľa prevedenia sa dajú spínacie hodiny rozdeliť do dvoch základných skupín a to na mechanické spínacie hodiny a digitálne spínacie hodiny.

 

Mechanické spínacie hodiny sú cenovo dostupnejšie a jednoduchšie sa programujú. Pripomínajú klasické hodiny, na ktorých sa pomocou kolíčkov nastavujú časy zapnutia a vypnutia.

 

Digitálne spínacie hodiny sú o niečo drahšie, ale umožňujú presnejšie a komplexnejšie nastavenie časov zapnutia a vypnutia. Do hodín sa dá vložiť viacero programov, ktoré je možne priradiť konkrétnym dňom v týždni prípadne viacerým dňom naraz, astronomické hodiny zas dokážu vypočítať časy východu a západu Slnka pre celý rok.

 

 

PREVÁDZKA

Podľa funkcie sa dajú spínacie hodiny rozdeliť na denné spínacie hodiny, týždenné spínacie hodiny, ročné spínacie hodiny, astronomické spínacie hodiny a impulzné spínacie hodiny.

 

Denné spínacie hodiny sú určené na ovládanie elektrického zariadenia alebo elektrických obvodov v rámci jedného dňa. Nastavený program sa bude cyklicky opakovať každých 24 hod.

 

Týždenné spínacie hodiny sú určené na ovládanie elektrického zariadenia alebo elektrických obvodov v rámci jedného týždňa. Umožňujú nastavenie spínacích programov na konkrétny deň, niekoľko dni alebo všetky dni v týždni. Programy sa opakujú v týždenných cykloch.

 

Ročné spínacie hodiny sú určené na ovládanie elektrického zariadenia alebo elektrických obvodov v rámci jedného roka. Aktivujú a deaktivujú zariadenie alebo elektrický obvod podľa naprogramovaných dátumov a časov v ročnom cykle.

 

Astronomické spínacie hodiny sú určené na ovládanie elektrického zariadenia alebo elektrických obvodov vzhľadom k polohe slnka (východ a západ), ktorá sa určuje automatický prepočtom z dátumu a geografických súradníc.

 

Impulzné spínacie hodiny sú určené na ovládanie elektrického zariadenia alebo elektrických obvodov pomocou ovládacieho impulzu. Umožňujú nastaviť čas spustenia a dĺžku impulzu, sú vhodné pre krátke spínania.

 

 

Ak potrebujete poradiť s výberom správnych spínacích a astronomických hodín, neváhajte nás kontaktovať mailom na adrese eshop@firn.sk alebo telefonicky na čísle 041 / 286 11 11.