Potrebujete poradiť?
041 / 286 11 11
Zobrazenie:
Zoradenie:
Podľa dostupnosti:
Cena od - do:
Výrobca
Kategória
Napájanie
Max. zaťaženie kontaktov
Kontakt
Montáž
Filter produktov:
Viac o kategórii Spínacie a astronomické hodiny

Spínacie a astronomické hodiny sú určené k automatickému ovládaniu osvetlenia, kúrenia alebo iného elektrického zariadenia podľa časového programu nastaveného užívateľom.

 

 

Podľa prevedenia sa dajú spínacie hodiny rozdeliť do dvoch základných skupín a to na mechanické spínacie hodiny a digitálne spínacie hodiny.

 

Mechanické spínacie hodiny sú cenovo dostupnejšie a jednoduchšie sa programujú. Pripomínajú klasické hodiny, na ktorých sa pomocou kolíčkov nastavujú časy zapnutia a vypnutia.

 

Digitálne spínacie hodiny sú o niečo drahšie, ale umožňujú presnejšie a komplexnejšie nastavenie časov zapnutia a vypnutia. Do hodín sa dá vložiť viacero programov, ktoré je možne priradiť konkrétnym dňom v týždni prípadne viacerým dňom naraz, astronomické hodiny zas dokážu vypočítať časy východu a západu Slnka pre celý rok.

 

 

Podľa funkcie sa dajú spínacie hodiny rozdeliť na denné spínacie hodiny, týždenné spínacie hodiny, ročné spínacie hodiny, astronomické spínacie hodiny a impulzné spínacie hodiny.

 

Denné spínacie hodiny sú určené na ovládanie elektrického zariadenia v rámci jedného dňa. Nastavený program sa bude cyklicky opakovať každých 24 hod.

 

 

Ak potrebujete poradiť s výberom správnych spínacích a astronomických hodín, neváhajte nás kontaktovať mailom na adrese eshop@firn.sk alebo telefonicky na čísle 041 / 286 11 11.