Potrebujete poradiť?
041 / 286 11 11

Termostaty

Termostat je technické zariadenia, ktoré udržuje stálu teplotu v určitom priestore. Výstup z termostatu môže ovládať vykurovacie alebo chladiace zariadenie.

Pokračovať
Zobrazenie:
Zoradenie:
Podľa dostupnosti:
Cena od - do:
Výrobca
Kategória
Napájanie
Max. zaťaženie kontaktov
Kontakt
Montáž
Filter produktov:
Viac o kategórii Termostaty

Z hľadiska konštrukcie a aplikácie môžeme termostaty rozlišovať na:

 

Mechanické izbové termostatynemajú zobrazovaciu jednotku (displej). Nastavenie teploty sa vykonáva pomocou otočného gombíka. Rozsah teplôt je prispôsobený pre reguláciu teploty v obytných, kancelárskych, skladových priestoroch a podobne.

 

Digitálne izbové termostatymajú zobrazovaciu jednotku (displej). Nastavenie sa vykonáva pomocou tlačidiel alebo dotykového displeja. Rozsah teplôt je prispôsobený pre reguláciu teploty v obytných, kancelárskych priestoroch a podobne. Digitálne izbové termostaty disponujú možnosťou nastavenia programov prevádzky.

 

Priemyselné termostaty –slúžia na vyhrievanie alebo chladenie rôznych technických zariadení ako sú napríklad nádrže, sušiarne, chladiarne a podobne. Môžu byť analógové aj digitálne a teplotný rozsah je prispôsobený požiadavkám priemyslu.

 

Termistorové relé – slúži na ochranu elektromotorov a iných elektrických zariadení pred poškodením spôsobeným vysokou teplotou. Na snímanie teploty slúžia PTC termistory.

 

 

Ak potrebujete poradiť s výberom vhodného termostatu, neváhajte nás kontaktovať mailom na adrese eshop@firn.sk alebo telefonicky na čísle 041 / 286 11 11.