Potrebujete poradiť?
041 / 286 11 11
Zobrazenie:
Zoradenie:
Podľa dostupnosti:
Cena od - do:
Výrobca
Kategória
Napájanie
Max. zaťaženie kontaktov
Kontakt
Montáž
Filter produktov:
Viac o kategórii Časové relé

ÚČEL

Časové relé sa používa na časovanie pripojených zariadení v priemyselnej a domovej automatizácii (napríklad vetranie, kúrenie, osvetlenie a podobne).

 

PREVÁDZKA

Z hľadiska prevádzkových funkcií je časové relé možné rozdeliť do niekoľkých kategórii:

 

Časové relé s oneskorením vypnutia (averzné) – Po privedení napájacieho napätia sa prepne kontakt relé a začne plynúť nastavený čas. Po uplynutí času sa kontakt prepne späť do pôvodnej pozície. K opätovnému prepnutiu kontaktu dôjde po odpojení a následnom pripojení napájacieho napätia.

 

ČASOVÉ RELÉ S ONESKORENÍM VYPNUTIA (AVERZNÉ)

 

Časové relé s oneskorením zapnutia (reverzné) – Po privedení napájacieho napätia začne plynúť nastavený čas. Po uplynutí nastaveného času sa prepne kontakt relé. Do pôvodnej pozície sa vráti až po odpojení napájacieho napätia.

 

ČASOVÉ RELÉ S ONESKORENÍM ZAPNUTIA (REVERZNÉ)

 

Univerzálne / multifunkčné časové relé – Každé multifunkčné alebo univerzálne časové relé disponuje rôznymi časovými funkciami, ktoré sú špecifické pre konkrétny typ.

 

Dobehové časové relé - slúži na udržanie napájania ovládaného spotrebiča na čas stanovený užívateľom po vypnutí riadiaceho napätia. Používa sa napríklad pri vetracích systémoch v kúpeľniach.

 

DOBEHOVÉ (VENTILÁTOROVÉ) ČASOVÉ RELÉ

 

Riadiace časové relé – slúži na ovládanie elektromotorov.

 

 

Ak potrebujete poradiť s výberom vhodného časového alebo riadiaceho relé, neváhajte nás kontaktovať mailom na adrese eshop@firn.sk alebo telefonicky na čísle 041 / 286 11 11.