125MA

Doprava zadarmo
Na sklade viac ako 25 ks.
Do dvoch pracovných dní u Vás.
29,67 € s DPH
24,72 € bez DPH
Skvelé! Získali ste dopravu zdarma
Do zoznamu
advisor

Máte otázky alebo
len potrebujete poradiť?

Popis produktu
Axiálny domový ventilátor s automatickou žalúziou, 230 V AC, ø125 mm, 185 m³/h
Balné množstvo:
8
Doprava:
 • Kuriér UPS + 0,00 €
 • Osobný odber + 0,00 €
Výrobca:
Katalógové číslo:
1902011
EAN kód:
4823016213600

Popis produktu

• Automatická žalúzia pre zabránenie spätného prúdenia vzduchu,
• vyústenie dlhé iba 60 mm, vďaka čomu je možné ventilátor namontovať aj do podhľadu s obmedzeným priestorom.

 

POUŽITIE

Plastové axiálne nástenné ventilátory typovej rady MA sa používajú na odvetrávanie kuchýň, kúpeľní, toaliet, obchodov, kancelárií, reštaurácií a iných bytových alebo nebytových priestorov. Vzhľadom k svojím technickým parametrom sa odporúča ventilátory používať v kombinácií s kratším vzduchotechnickým potrubím, poprípade k odsávaniu priamo cez stenu.

 

DIZAJN

Kryt a vrtuľa ventilátorov je vyrobená z vysoko kvalitného ABS plastu odolnému voči UV žiareniu. Tvar vrtule zaisťuje efektívnosť a trvácnosť ventilátorov.

 

MOTOR

Ventilátory sú vybavené spoľahlivým motorom s klznými ložiskami. V prípade montáže do stropu alebo pri využívaní ventilátora k nepretržitej dlhodobej prevádzke odporúčame použitie ventilátora s označením "L" vybaveného guličkovými ložiskami. Všetky motory sú vybavené tepelnou poistkou.

 

OVLADANIE

Ventilátory sa môžu ovládať pomocou samostatného vypínača alebo môžu byť zapojené paralelne s osvetlením. modely s označením "V" sa ovládajú pomocou ťahového vypínača. Modely označené "T" sú vybavené časovým spínačom  s nastaviteľným dobehom v rozsahu od 2 do 30 minút. Hygrostat "H" umožňuje nastavenie hranice vlhkosti vzduchu, pri ktorej sa má ventilátor zapnúť, v rozsahu od 60 do 90%. Ventilátory s pohybovým senzorom sú zase označené písmenom "P".

 

MONTÁŽ

Ventilátory sa montujú na stenu do okrúhleho potrubia alebo priamo do ventilačnej šachty. Ventilátory je možné umiestniť aj na strop, ak je použitý typ  s guličkovými ložiskami. Skrutky a hmoždinky potrebné pre montáž sú súčasťou balenia.

Spýtajte sa odborníka

Otázka k tovaru:

125MA

Otázky a odpovede

 • Zlatica B.
  30.8.2018
  Prosím, dá sa tento typ ventilátora osadiť do sprchového kúta v jadre bytu? Prípadne, kde doporučujete osadenie aby nebol problém pri revízii. Vopred ďakujem pekne za odpoveď S priateľským pozdravom
  Tomáš Čiernik
  30.8.2018

  Dobrý deň,

  Priamo do sprchového kútu môže byť umiestnení iba ventilátor s (bezpečným) napájaním 12 V a krytím min. IP X5. Ventilátory na 230 V musia byť umiestnené mimo sprchového kútu. Naše ventilátory na 12 V nemajú dostatočné krytie, takže z našej ponuky nevieme doporučiť nič, čo by spĺňalo normy. Ak by ste sa ale rozhodli umiestniť ventilátor mimo sprchového kútu, ventilátory QUIET na 230 V majú krytie IP 45, či by umožňovalo ich montáž napr. nad sprchový kút.

  Ďakujeme.

  Bola táto odpoveď pre vás užitočná?

  ÁnoNie

Technická špecifikácia

Priemer:
ø125 mm
Prietok vzduchu:
185 m³/h
Napájanie:
230 V AC
Výkon:
22 W
Prúd:
0,1 A
Otáčky:
2400 otč./min
Hlučnosť:
35 dBA
Krytie:
IP 24
Farba:
biela