PF-451

Doprava zadarmo
Momentálne nie je na sklade.
Termín dodania upresníme telefonicky / mailom.
120,55 € s DPH
100,46 € bez DPH
Skvelé! Získali ste dopravu zdarma
Do zoznamu
advisor

Máte otázky alebo
len potrebujete poradiť?

Popis produktu
Automatický prepínač fáz určený pre prácu so stýkačmi, 3 x 230 V + N, 16 A
Balné množstvo:
1
Doprava:
 • Kuriér UPS + 0,00 €
 • Osobný odber + 0,00 €
Výrobca:
Katalógové číslo:
1611003
EAN kód:
5908312594031

Popis produktu

 

Automatické prepínače fáz slúžia k zabezpečeniu stáleho napájania jednofázových zariadení z trojfázovej siete v prípade výpadku jednej z fáz alebo pri nevyhovujúcich parametroch napájacej fázy. Do automatického prepínača fáz je privádzané trojfázové napätie (3 x 230V + N). Elektronický systém prepínača kontroluje hodnotu napätí na vstupných fázach a na výstup privedie vždy fázu s vyhovujúcimi parametrami. Fáza L1 je prioritná, to znamená, že keď jej parametre budú vyhovujúce, na výstup bude privedená práve táto fáza (UPOZORNENIE: PF-451 nemá prioritnú fázu). V prípade poklesu napätia mimo nastavenú úroveň alebo v prípade zániku napätia na fáze L1, automaticky prepínač fáz privedie na výstup fázu L2, v prípade, že jej parametre sú vyhovujúce. V prípade, že budú v rovnakom čase nevyhovujúce hodnoty napätia na fázach L1 aj L2, na výstup bude privedená fáza L3. Ak dôjde k obnoveniu vyhovujúceho napájacieho napätia na fáze L1, obvod pripojí na výstup opäť túto prioritnú fázu.

 • Doba prepnutia nasledujúcej fázy po odpojení aktuálne pripojenie fázy je 0,5 / 0,8 sek. Počas tejto doby ja napájané zariadenie bez napätia
 • Zapojenie automatického prepínača fáz neumožňuje súčasne pripojiť viac ako jeden stýkač
 • V prípade  ak by došlo k zlepeniu kontaktov stýkača zapojenie automatického prepínača fáz neumožní prepnutie z tohto stýkača na iný stýkač, aj keby napätie v tejto fáze bolo nevyhovujúce

Spýtajte sa odborníka

Otázka k tovaru:

PF-451

Otázky a odpovede

 • Martin D.
  6.8.2017
  Dobrý deň. Skúste mi poradiť, či stačí jeden PF-451 na rodinný dom, hlavný istič do domu je 3-fázový 25A, v ističovej skrini sú 3ks 4-pólových prúdových chráničov na ktoré sú napojené svetelné a zásuvkové obvody cca 20 ks. Prípadne ak máte schému zapojenia pre daný prípad skúste mi poslať. Ďakujem.
  FIRN elektro s.r.o.
  2.1.2018
  Dobrý deň, automatický prepínač fáz PF-451 napája vybrané zariadenie jednou fázou z troch, ktorá ma najlepšie parametre. Neviem, či je toto žiaduce pri rodinnom dome. Tam sa skôr využívajú všetky tri fázy naraz, tak aby bolo zaťaženie rozdelené čo najrovnomernejšie. Preto nepovažujeme použitie prepínaču fáz PF-451 pre napájanie celého rodinného domu za vhodné riešenie. Ďakujeme.

  Bola táto odpoveď pre vás užitočná?

  ÁnoNie
 • Martin D.
  2.7.2017
  Dobrý deň. Môžem na jeden PF-451 pripojiť 3 ks stykačov so 4 spínacími kontaktmi a cez každý spínací kontakt prehnať min 16A (resp. 2x16A), t.z. 4 (resp.8) samostatné okruhy istené každý 16A, alebo je PF-451 určený len pre jeden okruh istený 16A. Za urýchlenú odpoveď ďakujem.
  technická podpora FIRN elektro s.r.o.
  18.1.2018
  Dobrý deň, Áno, nie je problém zapojiť viacero stýkačov za sebou.

  Bola táto odpoveď pre vás užitočná?

  ÁnoNie