Potrebujete poradiť?
041 / 516 61 09

Mikrovlnné pohybové senzory

Pohybové senzory sa používajú na automatické zapínanie osvetlenia. V prípade že sa osoba alebo iný predmet pohybuje v detekčnom poli, senzor aktivuje pripojené osvetlenie alebo iné zariadenie (napríklad ventilátor). Použitie pohybových senzorov na automatické zapínanie pripojených zariadení je pohodlnejšie a efektívnejšie.

Pokračovať
Zobrazenie:
Zoradenie:
Podľa dostupnosti:
Cena od - do:
Výrobca
Kategória
Určenie
Napájanie
Max. zaťaženie kontaktov
Montáž
Filter produktov:
Viac o kategórii Mikrovlnné pohybové senzory

 

PREVÁDZKA

 

Mikrovlnné pohybové senzory detegujú zmeny v odraze vysokofrekvenčných elektromagnetických vĺn. Vyznačujú sa vysokou citlivosťou detekcie nezávislej od teploty objektu. Po zachytení pohybu zariadenie aktivuje pripojené osvetlenie. Ak už nie je detegovaný pohyb pripojené osvetlenie ostane svietiť po dobu nastavenú užívateľom. Mikrovlnné pohybové senzory majú zabudovaný súmrakový spínač, ktorý zabraňuje rozsvieteniu pripojeného osvetlenia počas dňa. Senzory dokážu detegovať pohyb aj cez drevené, sadrokartónové, sklenené a plastové panely - nie je to pravidlom (záleží na okolnostiach). Výkon mikrovlnného žiarenia je nízky a je bezpečný pre ľudí aj zvieratá. Jeho hodnota je pod 10mW. Pre porovnanie mobilný telefón vyžaruje žiarenie 100 násobne silnejšie ( cca 1000 mW).

 

 

Ak potrebujete poradiť s výberom vhodného mikrovlnného pohybového senzoru, neváhajte nás kontaktovať mailom na adrese eshop@firn.sk alebo telefonicky na čísle 041 / 286 11 11.