Potrebujete poradiť?
041 / 286 11 11

Axiálne domové ventilátory MA

Axiálne ventilátory VENTS MA sú určené pre odvetranie WC, kúpeľní a iných bytových priestorov. Vzhľadom na ich parametre sa odporúča ventilátory používať v kombinácií s kratším vzduchotechnickým potrubím.

Pokračovať
Zobrazenie:
Zoradenie:
Podľa dostupnosti:
Cena od - do:
Výrobca
Typ
Priemer
Prietok vzduchu
Napájanie
Farba
Guličkové ložisko
Automatická žalúzia
Časový spínač
Hygrostat (vlhkomer)
Pohybový senzor
Ťahový (šnúrkový) vypínač
Filter produktov:
Viac o kategórii Axiálne domové ventilátory MA

• Automatická žalúzia pre zabránenie spätného prúdenia vzduchu,
• vyústenie dlhé iba 60 mm, vďaka čomu je možné ventilátor namontovať aj do podhľadu s obmedzeným priestorom.

VENTS MA - automatický žalúzia

Použitie

Axiálne ventilátory VENTS 1MA sú určené pre odvetranie WC, kúpeľní a iných bytových priestorov. Vzhľadom na ich parametre sa odporúča ventilátory používať v kombinácií s kratším vzduchotechnickým potrubím.

Dizajn

Ventilátory sú vyrobené z kvalitného ABS plastu odolnému voči UV žiareniu.

Motor

Ventilátory sú vybavené asynchrónnym AC motorom s tepelnou poistkou a klzným ložiskom. Ventilátory označené L sú dodávané s guličkovým ložiskom.

Upozornenie: V prípade montáže do stropu alebo pri využívaní ventilátora k nepretržitej dlhodobej prevádzke sa odporúča použitie ventilátora s guličkovým ložiskom.

Ovládanie

Manuálne: Ventilátory sa môžu ovládať pomocou samostatného vypínača alebo môžu byť zapojené paralelne s osvetlením. Modely s označením V sa ovládajú pomocou vstavaného ťahového vypínača so šnúrkou.

Automatické: Modely označené T sú vybavené časovým spínačom s nastaviteľným dobehom v rozsahu od 2 do 30 minút. Modely vybavené hygrostatom s nastaviteľnou vlhkosťou v rozsahu od 60 do 90 % sú označené H. Ventilátory s pohybovým senzorom, ktorý zapína ventilátor po zaznamenaní pohybu sú zase označené písmenom P.

Montáž

Ventilátory sa montujú na stenu do okrúhleho potrubia alebo priamo do ventilačnej šachty. Ventilátory je možné umiestniť aj na strop, ak je použitý typ s guličkovým ložiskom.

VENTS MA - príklad montáže